Jakie zioła na krótkowzroczność?

Wielu posiadaczy okularów oraz soczewek kontaktowych możemy podzielić na dalekowidzów i krótkowidzów. Zdecydowanie częściej pojawia się krótkowzroczność, która może przysporzyć wielu kłopotów oraz niedogodności. Jednak czy da się jakkolwiek odczynić ten zły urok?

Krótkowzroczność – co to takiego?

Miopia – to wada wzroku, która sprawia, że obiekty, znajdujące się zbyt daleko są całkowicie rozmazane, a krótkowidz jest zmuszony wręcz do mrużenia oczu lub zbliżenia się twarzą do przedmiotu, aby zobaczyć go dokładnie i wyraźnie. W Azji 80-90% osób posiada krótkowzroczność. Coraz więcej osób zauważa, że ma problemy ze wzrokiem i niestety mnóstwo osób źle widzi na dalekie odległości. Do tej sytuacji przyczyniają nie tylko smartfony, ale także zupełnie inny styl funkcjonowania – na blisko. Patrzymy głównie z bliska, nie dajemy wzrokowi odpocząć, patrząc w dal.

Zdiagnozowana krótkowzroczność zdecydowanie wymaga leczenia poprzez odpowiednio dobrane okulary korekcyjne, które polepszą widzenie i funkcjonowanie. Mała krótkowzroczność pojawia się do -3 dioptrii, natomiast między wartością -3 dioptrii a -7 dioptrii pojawia się krótkowzroczność średnia. O dużej możemy mówić głównie w tych przypadkach, gdzie wartość wynosi ponad -7 dioptrii. A dzięki dobrze dobranym szkłom, nie trzeba będzie wytężać wzroku ani mrużyć oczu. Mitem jest, aby okularów nie nosić, bo wzrok będzie „pracował” – jedyne co się zadzieje, to powiększy się wada, czego zdecydowanie nie chcemy.

Co stosować na krótkowzroczność?

Wszelkie witaminy należy brać w zgodzie z okulistą lub optometrystą, do jakiego się uczęszcza. Będzie wiedział, czy w Twojej sytuacji zażywanie witamin wspomoże wzrok, jednak są to tylko doraźne i ubogie w skutkach działania. Dlaczego? Jeśli wada rośnie to mamy już pewność, że zostanie z nami na długo, jak nie na zawsze. Wówczas najlepiej jest się skupić na zakupie odpowiednich okularów lub soczewek kontaktowych. Dzięki nim Ty będziesz w stanie ostro widzieć, a Twoje oczy będą Ci wdzięczne.

Największe efekty i często natychmiastowe wykazuje laserowa korekcja wzroku, która wykonana przez profesjonalistów potrafi w bezpieczny sposób całkowicie usunąć posiadaną wadę. Po konsultacji z lekarzem w Klinice jesteś w stanie się dowiedzieć, ile dioptrii wada zostanie skorygowana i jak wygląda rekonwalescencja. Aby raz, na zawsze pozbyć się krótkowzroczności to sprawdź, na czym polega laserowa korekcja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Popularne blogi: