Chelatacja – bezpieczna forma terapii

Chelatacja to metoda terapii, która polega na podawaniu pacjentom wlewów z kwasu wersenowego-EDTA. Jest bardzo popularną metodą stosowaną na całym świecie, w celach zarówno leczniczych, jak i profilaktycznych. Wykorzystywana jest przy problemach z układem sercowo-naczyniowym, ale również w przypadku zatrucia organizmu metalami ciężkimi, a także przy wystąpieniu schorzeń neurologicznych.

Na czym polega chelatacja?

Chelatacja polega na dożylnym podaniu leku Na2EDTA w roztworze soli fizjologicznej lub glukozy. Seria zabiegów to minimalnie 30 wizyt po półtorej do dwóch godzin. Natomiast ich częstotliwość uzależniona jest od stanu zdrowia osoby skierowanej do leczenia. Jednak nie przekracza trzech spotkań w ciągu tygodnia.

Pierwsze odczuwalne efekty pojawiają się dopiero po kilku lub kilkunastu zabiegach chelatacji. Wynika to z tego, że podany lek potrzebuje czasu na pozbycie się pierwotnej przyczyny schorzeń, zregenerowanie uszkodzonych tkanek, a następnie wytworzenie samodzielnych procesów regeneracyjnych. Należy pamiętać, że po każdym zabiegu trzeba wypijać odpowiednią ilość wody, której zadaniem jest wsparcie przy oczyszczaniu organizmu.

Na zabiegi chelatacji zawsze kieruje lekarz. Na pierwszą wizytę trzeba się więc umówić oraz odpowiednio przygotować. Zabrać ze sobą wyniki badań medycznych, czy wykonać te zlecone przez badającego lekarza, jeśli uzna to za konieczne.

Jakie są główne wskazania do chelatacji?

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia terapii chelatowej jest zatrucie metalami ciężkimi. Znajdują się one w naszym naturalnym środowisku, w powietrzu, wodzie, jedzeniu. Wynika z tego, że każdy człowiek codziennie jest narażony na przyswajanie szkodliwych związków. Z tego względu jest to idealny powód poddania się profilaktycznej regeneracji. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób obciążonych genetycznie chorobami nowotworowymi.

Kolejna grupa, jaką obejmuje ta terapia to osoby borykające się ze schorzeniami serowo-naczyniowymi. Jest niezwykle skuteczna w usuwaniu blaszek miażdżycowych z naczyń krwionośnych, co wpływa na lepsze ukrwienie całego organizmu. Dotyczy to takich schorzeń jak:

  • zaburzenia krążenia
  • choroby serca
  • po przebytym udarze
  • nadciśnienie
  • zaburzenia rytmu serca
  • demencja
  • cukrzyca typu II
  • Alzheimer

Ostatnią grupą, która kwalifikuje się na zabiegi to osoby cierpiące na schorzenia związane z zaburzeniami gospodarki wapnia, jak niektóre choroby oczu, przerost i zwapnienie prostaty, impotencja, problemy ze słuchem, migrenowe bóle głowy, zaburzenia równowagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Popularne blogi: