Bycie mężczyzną to fajna sprawa

Mężczyźni są postrzegani jako żywiciele rodziny i obrońcy swojej rodziny.

Taka postawa istnieje od XIX wieku, kiedy mężczyźni zaczęli bardziej angażować się w życie swoich dzieci. Mężczyźni czuli, że jeśli nie utrzymują rodziny, to nie wypełniają swoich męskich obowiązków. Inne mocne strony, które sprawiają, że fajnie jest być mężczyzną, to: zdolności przywódcze, siła i szacunek.

Bycie mężczyzną ma wiele zalet w życiu. Ale mimo wszystko na temat tej płci pojawiło się również (podobnie jak u kobiet) wiele stereotypów:

– Mężczyzna ma więcej siły niż kobiety (no to akurat raczej prawda)

– Od mężczyzn oczekuje się, że będą silni i nie będą okazywać emocji

– Mężczyźni mają większe możliwości rozwoju w swojej karierze

Mężczyźni mają ciężko, ponieważ oczekuje się od nich, że zawsze będą silni. Oczekuje się, że będą nieustraszeni i bez emocji. Jednak to nie jest rzeczywistość.

 

Mężczyźni też są ludźmi.

Nie chcą czuć się na zawsze ograniczeni do wyrażania siebie, odczuwania emocji i bycia bezbronnymi. Ważne jest, aby zrozumieć, że zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, te uczucia są kluczowe, aby żyć spełnionym życiem, a nawet mieć kilka minut spokoju.

Bycie mężczyzną oznacza, że możesz robić i być kim tylko chcesz. I wygląda na to, że wiele osób jest gotowych na to zadanie. Wystarczy spojrzeć na wszystkie fajne rzeczy, które mężczyźni zrobili i nadal robią na tym świecie:

Co oznacza bycie mężczyzną? Oznacza bycie dumnym, silnym, pewnym siebie, ambitnym, empatycznym, kochającym, opiekuńczym, ale co najważniejsze: bycie niesamowitym!

 

W dzisiejszym społeczeństwie ludzie mają wiele oczekiwań wobec obu płci.

Mężczyźni mają być twardzi, niezależni i macho. Od kobiet oczekuje się, że będą kobiece, sexy i w sumie nie wiadomo co jeszcze.

Bez względu na to, jak bardzo ktoś stara się dostosować do tych stereotypów indywidualnie, społeczeństwo wydaje się zawsze znajdować sposób, abyśmy czuli się tak, jakbyśmy nie pasowali. Najlepszą radą dla kogoś, kto czuje, że nie pasuje, jest nie tylko zmienić sposób, w jaki się zachowują lub ubierają, ale zamiast tego pracować nad przedefiniowaniem własnego poczucia własnej wartości.

Często mówimy innym, że fajnie jest być mężczyzną, ponieważ tego chce od nas społeczeństwo, ale musimy pamiętać, że fajnie jest też być kobietą i nie mówmy, że istnieje coś takiego jak “gorsza płeć“.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Popularne blogi: