Dziś mamy możliwość robienia dużej ilości zdjęć. nie ma praktycznie strony internetowej bez zdjęć, szczególnie ważne są zdjęcia wtedy gdy chcemy pokazać nasze usługi czy też wyroby. Bo nie wyobrażam sobie strony internetowej gabinetu kosmetycznego czy strony www sklepu internetowego bez zdjęć.
Przygotowanie zdjęć do strony internetowej

Aparaty fotograficzne czy to w telefonach czy to w lustrzanki wykonują obecnie bardzo dobre i duże zdjęcia. O ile jakościowo zdjęć już nie wiele trzeba poprawić o wielkościowo koniecznie trzeba je zoptymalizować. Nie wstawiajmy zdjęć o wielkości 4160x3120 px, takie zdjęcie oczywiście wyświetli się na stronie ale witryna i tak je zeskakuje wcześniej przesyłając je w pełnej wielkości. To niestety zabije naszą optymalizację strony, która będzie się dłużej wczytywać. Jakiej wielkości zdjęcia powinny być wstawiane nie więcej niż 1920x1080, jednak o optymalnej wielkości powinien powiedzieć nam twórca.

Wstawianie zdjęć na stronie z Joomla

Tutaj opiszę jak wstawić zdjęcia do artykułu a nie do galerii. Strony internetowe mogą posiadać galerie i tam inaczej zdjęcie się wstawia.

Otwieramy artykuł do którego mamy wstawić zdjęcie lub kilka zdjęć klikamy w miejscu gdzie ma być zdjęcie. Zakładam że zdjęcia są już zoptymalizowane. Klikamy na ikonę wstaw obraz w przyborniku edytora. Otworzy się okno menadżer obrazów, jeśli jest konieczne zakładamy nowy katalog i go otwieramy, następnie klikamy wczytaj, wybieramy obrazy z dysku klikając wcześniej przycisk przeglądaj lub przeciągamy je na pole, które przygotowaliśmy i klikamy otwórz i prześlij/upload. Obrazy się przesłały. Zaznaczamy obraz który chcemy wstawić do artykułu strony w Joomla.

Interesują nas jeszcze dwie rzeczy to jest pole tekst alternatywny tam musimy wpisać krótki tekst informujący o tym co jest na obrazku. Warto jeszcze ustawić wyrównanie obrazka, wybierając którąś z opcji do lewej, do prawej lub środek. Klikamy wstaw okno się zamyka.
Na koniec zapisujemy artykuł i to wszystko.

Zrób ze mną więcej!!!

Dodatkowo oferuję budowę serwisów opartych o galerie zdjęć, kalendarze wydarzeń i wiele innych. Ze mną możesz zabezpieczyć swoją stronę przed włamaniem, zaktualizować system czy dokonać migracji. A dodatkowo jeśli chcesz założyć kanał na Youtube luba stronę fanpage na Facebook, Twitter czy innym serwisie społecznościowym – ZAPRASZZAM!