Czym jest odnośnik w artykule w Joomla to inaczej hiperłacze, takie hiperłacza możemy wstawiać zarówno do wewnętrznych podstron naszego serwisu jak do innych serwisów. Na pozór jest to bardzo pożyteczne narzędzie a to z kilku powodów, po pierwsze odsyłamy klienta bezpośrednio do dalszej treści na która się powołujemy, np. opisujemy udział na targach naszej firmy i piszemy że szczególnym zainteresowaniem cieszyła się to taki a taki produkt.

Ten produkt mamy opisany gdzieś indziej w naszym serwisie, wtedy robimy link do tego produktu np. coś takiego strony internetowe Lublin w Joomla, użytkownik klikając na ten link zostanie przekierowany do treści. Powód drugi to znaczenie słowa z którego robimy link ,tak ono ma wyższe znaczenie w tym tekście jest niejako wyróżnione.

W jaki sposób zrobić link w artykule Joomla do innego elementu strony.

Otwieramy artykuł lub tworzymy artykuł z którego chcemy tworzyć link. Proszę pamiętać, że link do którego ma być artykuł też powinien istnieć w systemie. Następnie zaznaczamy tekst jaki ma być linkiem i klikamy ikonę łańcuszka – wstaw edytuj link.
W nowym oknie wklejamy link do pola o nazwie w polu o nazwie URL wstawiamy link. Tutaj uwaga możemy wstawić link do zarówno naszego serwisu jak do serwisu zewnętrznego. Skąd wziąć adres, który mamy tutaj wkleić? Kopiujemy go z paska adresu przeglądarki.
Jednak w przypadku robienia linków do swojego serwisu polecam trochę inne rozwiązanie, podobnie jak poprzednio klikamy ikonę łańcuszka a następnie w oknie łącze, wybieramy w coś takiego jak artykuły, następnie szukamy interesującego nas artykułu, po jego znalezieniu klikamy na niego i link już się wstawił automatycznie. Klikamy wstaw i to wszystko.
Aby usunąć link, zaznaczamy tekst z linkiem a następnie klikamy przycisk w oknie przybornika o nazwie Odlinkuj – link zostanie usunięty.

Zrób ze mną więcej!!!

Dodatkowo oferuję budowę serwisów opartych o galerie zdjęć, kalendarze wydarzeń i wiele innych. Ze mną możesz zabezpieczyć swoją stronę przed włamaniem, zaktualizować system czy dokonać migracji. A dodatkowo jeśli chcesz założyć kanał na Youtube luba stronę fanpage na Facebook, Twitter czy innym serwisie społecznościowym – ZAPRASZZAM!