Jako osoby, które nie znają Państwo HTML zastanawiacie się pewnie w jaki sposób można dodawać treść, w jaki sposób zmieniać treść swojej strony. To bardzo ważne pytanie, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić środki na zleceniu aktualizacji oraz znacznie przyspieszy czas wprowadzania zmian. W stronach internetowych jakie zakładam swoim klientom instaluję specjalny edytor treści, który w bardzo łatwy sposób pozwala edytować tekst, co więcej jest on bardzo podobny w do znanego edytora tekstu Word.

Edycja jest bardzo prosta. Tekst możemy wprowadzać, następnie go formatować i wstawiać zdjęcia.

edytor treści joomla lublin

Edycja treści na stronie internetowej

Popatrzmy na rysunek powyżej. Wyróżnić możemy tutaj 4 ważne obszary, z których będziecie Państwo korzystać aktualizując swoja stronę w Joomla Lublin.
Najpierw wprowadzamy tytuł treści, która chcemy wprowadzić np. jest to nazwa twojego nowego produktu, wydarzenia jak wystawienie się na targach, czy też informacje o firmie. Poniżej mamy duży biały obszar (3) w którym wpisujemy treść, w tym oknie także pojawi się treść już edytowana przez nas wcześniej. Nad tym obszarem jest przybornik za pomocą którego formatujemy tekst, wstawiamy obrazki, wstawiamy tabelki oraz łącza do innych artykułów. Po zakończeniu edycji używamy przycisków w obszarze 4, za pomocą których zapisujemy wprowadzoną treść.


Zmiany jakie wprowadzimy natychmiast pojawią się na stronie, ale proszę się nie martwić w każdej chwili będzie można moją poprawić, tym samym narzędziem.

Najciekawsze w tym systemie jest to, że to możemy różnym osobom przydzielić różne uprawnienia do edycji treści. Może być taka sytuacja, że mamy osobę które treść będzie po prostu tworzyć, formatować, ale nie chcemy by jej publikowała, potrzeba aby inna osobą ją sprawdziła i wtedy opublikowała jak już wszystko będzie dobrze to osoba uprawniona będzie mogła go opublikować. Oczywiści dostęp do narzędzi edytora także, można w pewnym stopniu regulować.


Dla Systemu zarządzania treścią można oczywiście dołączyć inne edytory, mniej skomplikowane.


Zapraszam do kontaktu, w sprawie budowy swojej strony internetowej, nie jest konieczne spotkanie, zwykle pracuje w zdalnie dla klientów z różnych stron Polski i Europy.

Zrób ze mną więcej!!!

Dodatkowo oferuję budowę serwisów opartych o galerie zdjęć, kalendarze wydarzeń i wiele innych. Ze mną możesz zabezpieczyć swoją stronę przed włamaniem, zaktualizować system czy dokonać migracji. A dodatkowo jeśli chcesz założyć kanał na Youtube luba stronę fanpage na Facebook, Twitter czy innym serwisie społecznościowym – ZAPRASZZAM!