Zastanawiasz się jakie treści na zamieścić na swojej stronie internetowej tak aby była atrakcyjna. Zastanawiasz się co koniczynie musisz zamieść aby nie łamać Polskiego prawa. Chcesz zlecić zbudowanie strony internetowej ale nie wiesz jakie założenia powinieneś przyjąć. No tak nie jesteś sam, tutaj klika słów w których postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Co powinna posiadać strona internetowa?

Prawie każda strona posiada logo strony internetowej i tak powinno być i u ciebie, jeśli go nie masz możesz sam zaprojektować lub zlecić wykonanie loga. Zwykle logo umieszcza się po lewej stronie na górze. Czasami umieszcza się je na środku witryny. Również w widoku mobilnym strony logo zajmuje lewą część górnego paska lub centralną, jednak czasami zdarza się że są po prawej stronie, dlaczego bo na lewej stronie jest trzy belki sygnalizujące że tutaj jest menu witryny.
Telefon kontaktowy – bardzo ważny element jeśli chcemy naszym klientom umożliwić np. szybkie umówienie się na spotkanie, wizytę, tak powinno być na stronach internetowych fryzjerów, na stronach www warsztatów mechanicznych, czy na witrynach gabinetów lekarskich.
Slogan – warto aby taki slogan był, jeśli nie ma nic się nie stanie.
Menu witryny – powinno zawierać przynajmniej linki do informacji o nas, oferty i kontaktu. Te trzy linki musza być obowiązkowo plus jeszcze inne. Menu zwykle moich stron internetowych jest rozwijane i ładnie zmienia się na mobilne przy widoku na telefonie.
Ścieżka powrotu – informuje użytkownika, gdzie jest w tym momencie w strukturze naszego serwisu
Sliader na stronie – warto wstawić na stronie pokaz 2-4 zdjęć które tworzą atmosferę i wprowadzają w ofertę naszej firmy. Na zdjęciach może pojawić się slogan.
Skrótowa informacja o naszej działalności – kilka zdań co robimy i dlaczego nas warto wybrać
Opinie – nie zawsze się udaje ale jednak warto wstawić kilka opinii o nas czy naszych produktach.
Koniecznie musimy wstawić kluczowe tak zwane flagowe usługi czy produkty które są dla nas istotne. Możemy to zrobić w postaci zdjęć i opisu.
Na dole strony powinny znaleźć się informacje kontaktowe jak adres, email i telefony, plus informacje dodatkowe jak nip regom.
Godziny pracy – koniecznie podajmy godziny w których klient może się z nami kontaktować
Pliki cookie – w UE i w Polsce obowiązkowe jest umieszczenie informacji o polityce cookie, proszę o tym nie zapominać.
Warto zmieścić odnośniki do stron społecznościowych na których mamy konta firmowe.
Na podstronie kontakt powinny być rozwinięte informacje kontaktowe oraz formularz kontaktowy.
To tylko zarys tego co powinno znaleźć się na stronie internetowej, tak zwana podstawa.

Zrób ze mną więcej!!!

Dodatkowo oferuję budowę serwisów opartych o galerie zdjęć, kalendarze wydarzeń i wiele innych. Ze mną możesz zabezpieczyć swoją stronę przed włamaniem, zaktualizować system czy dokonać migracji. A dodatkowo jeśli chcesz założyć kanał na Youtube luba stronę fanpage na Facebook, Twitter czy innym serwisie społecznościowym – ZAPRASZZAM!