W tej sekcji będę zamieszczał ogólne informacje o budowie stron internetowych, trendy w projektowaniu strony internetowej, opisy ciekawych rozwiązań, wskazówki przydatne przy tworzeniu strony internetowej. Czyli wszystko to co może klientowi przydac się w budowie strony www w Lublinie i nie tylko.

Projektując treść strony internetowej na początku w ogóle nie zwracamy uwagi na meta opisy, a przecież są one bardzo ważne, to właśnie treści jakie znajdują się w meta opisach strony zostaną przedstawione internaucie w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu co użytkownik przeczyta o twojej stronie w wynikach wyszukiwania zdecyduje, czy kliknąć na link prowadzący do twojej strony. Tak my mamy wpływ na to co się pojawia w wynikach wyszukiwania, jeśli zadbamy o to by te opisy były dobre to i nasza pozycja w wynikach wyszukiwania będzie lepsza.

Każdy popełnia błędy, również projektantom zdarzają się błędy przy tworzeniu stron internetowych, można ich wymienić klika. Wynikają one często z chęci redukcji kosztów wykonania, z nieuwagi czy braku wiedzy. Niektóre błędy są bardzo dobrze widoczne inne poznamy dopiero po analizie kodu a sa dlatego niebezpieczne bo mogą stanowić dziury w systemie. Te błędy można podzielić na kilka grup, tutaj skupię się na tych widocznych dla zwykłego internauty.

Jednym z istotniejszych zagadnień przy projektowaniu stron internetowych jest określenie położenia poszczególnych elementów tak aby nie umknęły użytkownikowi który przegląda naszą stronę internetową. Dla webmasterów przełomowym badaniem było to dokonane przez duńskiego badacza Jakob Nielsen, który to za pomocą nowoczesnych urządzeń przebadał ponad 252 użytkowników stron internetowych, którzy przeglądali Internet. Co sugeruje i jakie są wnioski?

Podczas badań wynikło, że większość użytkowników przegląda stronę internetową w dokładnie określony sposób. Jak się zaraz Państwo przekonacie nie jest to dziwne, tak nas nauczyli w szkole.

Zastanawiasz się jakie treści na zamieścić na swojej stronie internetowej tak aby była atrakcyjna. Zastanawiasz się co koniczynie musisz zamieść aby nie łamać Polskiego prawa. Chcesz zlecić zbudowanie strony internetowej ale nie wiesz jakie założenia powinieneś przyjąć. No tak nie jesteś sam, tutaj klika słów w których postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Bardzo często słyszycie Państwo o systemach zarządzania treścią czyli tak zwanych CMS przy budowie strony internetowej. Dlaczego jest to tak ważne. Postaram się odpowiedzieć obrazowo. Strony internetowe koduje się w PHP, HTML, CSS i tp. Zwykły laik nie będzie wstanie takiej strony edytować, zaś celem jest udostępnienie użytkownikowi systemy w którym łatwo będzie mógł tworzyć treść strony bez potrzeby sięgania po specjalistyczną wiedzę.

Zrób ze mną więcej!!!

Dodatkowo oferuję budowę serwisów opartych o galerie zdjęć, kalendarze wydarzeń i wiele innych. Ze mną możesz zabezpieczyć swoją stronę przed włamaniem, zaktualizować system czy dokonać migracji. A dodatkowo jeśli chcesz założyć kanał na Youtube luba stronę fanpage na Facebook, Twitter czy innym serwisie społecznościowym – ZAPRASZZAM!