Obecnie wiele biznesów opiera się o bezpośrednią interakcje klienta z firmą za pomocą strony internetowej czy też aplikacji mobilnej.  Nie ma potrzeby aby klient załatwiał pewne sprawy bezpośrednio się kontaktując niestety podwyższa to koszty działalności. Automatyczne systemy są dostępne cała dobę, siedem dni w tygodniu. Do takich automatów zalicza się właśnie systemy rezerwacji online. Są to systemy bardzo usprawniające prace po stronie firmy ale też dające duży komfort klientowi.


Oferuje dwa rodzaje systemów rezerwacji Online. Pierwszy dotyczy systemów rezerwacji zasobów na godziny a drugi na dni. Skąd to rozróżnienie? System rezerwacji zasobów na godziny sprawdza się świetnie w przypadku tworzenia gabinetów lekarskich, salonów SPA, kortów tenisowych, sal konferencyjnych. Zaś systemy rezerwacji zasobów oparte o dnie sprawdza się w przypadku rezerwacji samochodów, pokoi w hotelach i motelach, czarterów, domków.

Główne cechy systemów rezerwacji godzinowych

Oferowany system jest autorstwa kanadyjskiej firmy przystosowany do pracy w polskich warunkach. Jest on bardzo rozbudowany, opiera się o rezerwację tak zwanych zasobów na określony czas. Zasobem może być lekarz, kort tenisowy, sala konferencyjna. Czas to okienko czasowe czyli zdefiniowana jednostka czasowa np. pół godziny, godzina. Zasób można zarezerwować na więcej niż zdefiniowaną  jednostkę czasową. Zaś zasób może mieć różne opcje usługi.
Popatrzmy na przykład. Jest przychodnia w której przyjmuje lekarz specjalista, który oferuje dwa rodzaje usług – badanie podstawowe i badanie rozszerzone. Badanie podstawowe trwa 30 minut, rozszerzone godzinę. Jeśli klient chce skorzystać z badania podstawowego system zarezerwuje 30 minut, jeśli z rozszerzonego zarezerwuje 60 minut. Czyli usługa wpłynie na czas.
Specjalistów można grupować w kategorie, które można jeszcze rozdzielić na lokalizacje.
Klient odrazy może zapłacić za usługę lub zapłacić tylko zaliczkę. Jeśli zapłaci to system automatycznie blokuje termin na stałe. Jeśli nie zapłaci – termin nie jest blokowany na sztywno, dopiero po np. potwierdzeniu telefonicznym system zablokuje termin. Przed wizytą system może powiadomić klienta o wizycie. To tak bardzo ogólnie, nie wspominałem tutaj takich rzeczach jak zarządzeni recepcją czy też polaczenie z kalendarzem Goola.

System rezerwacji hotelowy.

To dosyć ciekawy system do tworzenia systemu rezerwacji pokoi czy samochodów. Tutaj zasób rezerwujemy na okres dłuższy niż jeden dzień. Czyli np. pokój w hotelu. Mamy tutaj klika funkcji jak wyszukiwanie wolnych terminów po ilości osób, do każdego pokoju jest możliwość dodania kilku dodatkowych opcji które klient może sobie dokupić.

Zrób ze mną więcej!!!

Dodatkowo oferuję budowę serwisów opartych o galerie zdjęć, kalendarze wydarzeń i wiele innych. Ze mną możesz zabezpieczyć swoją stronę przed włamaniem, zaktualizować system czy dokonać migracji. A dodatkowo jeśli chcesz założyć kanał na Youtube luba stronę fanpage na Facebook, Twitter czy innym serwisie społecznościowym – ZAPRASZZAM!